יום ש', א’ בחשון תשע”ח
דף הבית דבר המנהלת אודות בית הספר חטיבה עליונה מקצועות לימוד גלריות פורומים חדר מורים צור קשר
ציון לשבח לילנה בלאוס על סרטה "העולם קצת ממהר"
ילנה בלאוס בוגרת מגמת התקשורת זכתה בציון לשבח על סרטה "העולם קצת ממהר" בתחרות היצירה הצעירה, במסגרת פסטיבל הקולנוע בחיפה.שותפים לעשיית הסרט: עידו בכר, אסף שפיגל ושיר מיימוני שליוותה את ילנה כמנחה.גאים בכם!
תגובות: 0   צפיות: 117
בטשרניחובסקי חושבים ירוק - חושבים יצירתי
בשיתוף פעולה מקסים בין תלמידי שכבת י' במגמת "אמנויות העיצוב" לתלמידים ומורים בעלי זיקה לאמנות ויצירה מכלל תלמידי ומורי ביה"ס. נערך פרויקט של עיצוב בר קיימא המאגד בתוכו ערכים של: מיחזור, דאגה לטיפוח סביבתנו הקרובה וחשיבה על הקהילה. עיצבו התלמידים חביות ממוחזרות בציורים מרהיבים, את החביות מלאו בבקבוקי פלסטיק מלאים במים ומעליהם ניצוק חול וצמחיה. חביות עציץ אלו פוזרו ברחבי ביה"ס .
תגובות: -1   צפיות: -1
20:52 (17/02/15) שושי פולטין
20:42 (17/02/15) שושי פולטין
בשיתוף פעולה מקסים בין תלמידי שכבת י' במגמת "אמנויות העיצוב" לתלמידים ומורים בעלי זיקה לאמנות ויצירה מכלל תלמידי ומורי ביה"ס. נערך פרויקט של עיצוב בר קיימא המאגד בתוכו ערכים של: מיחזור, דאגה לטיפוח סביבתנו הקרובה וחשיבה על הקהילה. עיצבו התלמידים חביות ממוחזרות בציורים מרהיבים, את החביות מלאו בבקבוקי פלסטיק מלאים במים ומעליהם ניצוק חול וצמחיה. חביות עציץ אלו פוזרו ברחבי ביה"ס .
יום המורה בבית הספר טשרניחובסקי
יום המורה צויין השנה לראשונה בבית הספר. את המורים קיבל "שטיח אדום", ושלט "תודה רבה" מאיר עיניים.בהפסקה הגדולה חיכתה למורים בחדר המורים -הפתעה -כיבוד לחנוכה ותזמורת חטיבת הביניים אשר הופיעה בפני המורים ויחד איתם שרו את שירי החנוכה. המורים התורנים בהפסקה - הוחלפו על ידי ההורים. הגב' גילת סיימון ויו"ר וועד ההורים העירוני כיבדו גם הם את המורים בנוכחותם. תודה!
תגובות: -1   צפיות: -1
06:41 (19/11/14) שושי פולטין
סגן נתנאל רייכר - בוגר ביה"ס - מצטיין הנשיא
בוגר שלנו , נתי רייכר קצין מצטיין , סגן בחיל הים - חובלים, קיבל את אות הנשיא ליום העצמאות ה 65 של מדינת ישראל. נתי ייצג את 120 החיילים המצטיינים ונשא דברים בשם החיילים. הוא קבל את האות על הצטיינות במסגרת התפקיד שלו, רעיונות מקוריים ותרומה לקהילה.גם כבוגר ביה"ס היה נתי תלמיד מצטיין ופעיל חברתי.יישר כח!
תגובות: -1   צפיות: -1
תלמידות מצטיינות בביולוגיה ביום עיון בבר אילן
עידן קדם (מימין), נינה פרבר (באמצע) ושני יצחקוב, תלמידות יא' יב', השתתפו ביום עיון שקיימה הפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר אילן בשיתוף הפיקוח על הוראת הביולוגיה. התלמידים נחשפו לחוקרים צעירים ולמחקרים מרתקים הנעשים בפקולטה ונמצאים היום בחזית המדע
תגובות: -1   צפיות: -1
בהצלחה!
יצויין בשעות חינוך וימי עיון , הנושא המרכזי סולידריות וערבות הדדית.
יום רביעי 16.5 בשעה 19:00 יתקיים ערב שורשים לשכבת ז' באולם הספורט
יא באדר -יום תל חי
"אנשי העבודה והשלום אשר הלכו מאחורי המחרשה ויחרפו נפשם על כבוד ישראל ואל אדמת ישראל (ברל כצנלסון "יזכור") ביא' באדר נפלו בחצר תל חי יוסף טרומפלדור וחבריו. לזכרם הוקמה אנדרטת האריה השואג בחצר תל חי.
תגובות: -1   צפיות: -1
יום המשפחה
יום המשפחה בישראל מתקיים בתאריך העברי ל' בשבט, תאריך פטירתה של הנרייטה סולד, מייסדת ההסתדרות הציונית הדסה. במהלך השנים שונה שמו של "יום האם" ל"יום המשפחה".השנה ימכרו התלמידים המשתתפים במשלחת לפולין פרחים, אשר יעזרו לממן את עלויות המשלחת.
תגובות: -1   צפיות: -1
ביום שני כ"ו בשבט תשע"ב, 20.2.2012 בשעה 18:00 אנו מזמינים ומקדמים בברכה את תלמידנו החדשים, למפגש הורים ותלמידים באולם התקשורת של בית הספר.
בבוקר סדנא מוסיקלית בבית יוחנן . מופע "צלילי המוסיקה" יתקיים ביהלום רמת גן.
פעילות לחג החנוכה
ביום שלישי נציין את חג החנוכה בחטיבת הביניים . בכיתות יתקיימו פעילויות בנושא האור. בסיום הפעילות הכיתות יתאספו באולם התקשורת להדלקת חנוכיה, ושירת שירי חנוכה. לסיום נצפה ב"מופע החצוצרה" של אריק דוידוב. במהלך היום הילדים יתכבדו בסופגניות. בחטיבה העליונה תתקיים פעילות של מדרשת להב.
תגובות: -1   צפיות: -1
גאווה ישראלית - פרופ' דן שכטמן מקבל את פרס נובל לכימיה - 10 בדצמבר
הקריירה של פרופ' דן שכטמן תגיע בשבת לשיאה, כאשר יקוד קידה למלך שבדיה ויקבל ממנו את פרס נובל לכימיה. אדם אחד כנגד כל הסיכויים: שכטמן בן ה-70 מקבל את הפרס על מחקרו בתחום הקריסטלוגרפיה (חקר הגבישים), שנחשב לפורץ דרך בתחום זה ואותו הוא ערך כבר בתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת. באותה עת גילה שכטמן לראשונה גבישים שקיומם סתר את חוקי היסוד של תחום מחקר זה. אמונה בצדקת הדרך, ביטחון במדע ועקשנות ישראלית טיפוסית שאיפשרה לו להמשיך במסע הארוך למרות הביקורת העזה.
תגובות: -1   צפיות: -1
יום המתנדב הבינלאומי - 5 בדצמבר
יום המתנדב הבינלאומי - International Volunteer Day, נקבע בשנת 1985 על ידי ארגון האומות המאוחדות, במסגרת החלטה שמספרה A/RES/40/212 בהחלטה נקבע, בין היתר, כי יום המתנדב הבינלאומי יצויין בכל שנה ב- 5 בדצמבר. המטרות המוצהרות של יום זה הן: הוקרת הקהילה הבינלאומית לתרומת המתנדבים באשר הם העלאת המודעות הציבורית לתרומתם ולהשפעתם של המתנדבים על החברה והקהילה מתן הזדמנות למתנדבים, קהילות וארגונים לקדם ולהציג את תרומתם לפיתוח החברה ברמה מוניציפלית, ארצית ובינלאומית.
תגובות: -1   צפיות: -1
יום האיידס העולמי- חל ב - 1 בדצמבר
יום זה הוא חלק משבוע המודעות העולמי למחלת האיידס המצויין בין התאריכים 28 בנובמבר עד 4 בדצמבר. מטרתו של יום האיידס העולמי להעלות למודעות הציבור את נושא מחלת האיידס, את ההתקדמות שחלה במלחמה נגד המחלה ואת האתגרים נוספים איתם יש להתמודד בעתיד. ביום האיידס מושם דגש גם על המודעות של החברה לנידוי ולבדידות מהם סובלים נשאי איידס בשל הסטיגמה שדבקה במחלה. יום האיידס מבקש גם להפיץ את המידע ואת הדרכים בהן יש לנקוט כדי להימנע מהידבקות במחלה, במטרה לעצור את מגיפת האיידס.
תגובות: -1   צפיות: -1
כ"ט בנובמבר 1947 – החלטת האו"ם על סיום המנדט בא"י
ב-29 בנובמבר 1947 החליטה עצרת האומות המאוחדות (האו"ם) על סיום המנדט הבריטי בארץ ישראל ועל הקמת שתי מדינות עצמאיות בארץ – מדינה יהודית ומדינה ערבית. כמו כן נקבע שאזור ירושלים יהיה בין-לאומי ושבין המדינות יהיה קשר כלכלי.היהודים הגיבו בשמחה רבה ואילו הערבים דחו את ההחלטה. למחרת קבלת ההחלטה, ב-30 בנובמבר, החלו הערבים בהתקפות על היישוב היהודי. כך החלה מלחמת העצמאות
תגובות: -1   צפיות: -1
יום המחויבות הלאומית לבטיחות בדרכים
מטרתו של יום הבטיחות בדרכים היא להעלות את המודעות הציבורית לנושא הבטיחות בדרכים ולחשיבות האחריות האישית של כלל משתמשי הדרך ולמחויבותם להתנהגות אחראית, שומרת חוק ומתחשבת בעת ההתנהלות בדרכים. יום המחויבות הלאומית עומד בסימן "חושבים חיים" במטרה להעביר את המסר כי כולנו נמצאים בדרכים ביחד זמן רב מחיינו. כולנו חשופים לסיכון להיפגע. כולנו תלויים ישירותזה בזה ואחראים זה לחיי זה ולכולנו הזדמנות שווה לקחת אחריות ולמנוע את התאונה הבאה. כי בכביש כולנו ערבים זה לזה ולכן אם חושבים – חיים.
תגובות: -1   צפיות: -1
חג הסיג'ד - חג שמח לחוגגים
בתאריך כ"ט בחשוון מציינים בני העדה האתיופית את חג הסיגד. משמעות המילה סיגד היא סגידה. החג במהותו הוא חג של התוודות והשתחוות לה'. בימים אלה אנו מציינים גם 27 שנים לתחילתו של "מבצע משה", המבצע הסודי שיזמה מדינת ישראל להעלאת יהודי אתיופיה
תגובות: -1   צפיות: -1
יום המאבק הבינלאומי לאלימות כנגד נשים - 25.11
אלימות נגד נשים היא תופעה חברתית המאופיינת בהפעלת כוח פיזי או מילולי כלפי נשים. ההתנהגויות האלימות יכולות לבוא לידי ביטוי באלימות פיזית, מילולית, התעללות נפשית, תקיפה מינית ועוד. על אף המודעות הציבורית הגוברת לנושא בשנים האחרונות, ארועי אלימות נגד נשים פשטו לכל תחומי החיים במדינה. מחקרים מצביעים על כך שאלימות במשפחה היא תופעה נפוצה המושרשת בערכים ובעמדות חברתיות, והיא חוצה מעמדות, מגזרים ועדות.
תגובות: -1   צפיות: -1
היום הבינלאומי לזכויות הילד - 20 בנובמבר
ב-20 בנובמבר, 1989 אישרה עצרת האו"ם את אמנת זכויות הילד, מאז בכל שנה בתאריך ה-20 בנובמבר, מציינים בכל העולם את יום הילד הבינלאומי, מדינת ישראל הצטרפה וחתמה על האמנה בשנת 1991. ביום זה פועלת התקשורת בכל העולם למען קידום המודעות לזכויות הילד, לרווחתם ובריאותם של כל ילדי העולם, וכמו כן לעידוד האחווה, הקבלה וההבנה בין הילדים.
תגובות: -1   צפיות: -1
ים המלח בין 10 המתמודדים הסופיים בתחרות שבעת פלאי עולם
שישה ימים לסיום ההצבעה בתחרות שבעת פלאי עולם, קרן שבעת פלאי עולם מפרסמת כי ים המלח נמצא בין עשרת המתמודדים המובילים בתחרות. . הצביעו והשפיעו! התחרות מסתיימת ביום 11.11.11 בשעה 11:11 לפי שעון ציריך.
תגובות: -1   צפיות: -1
"להפוך ערך לדרך"
כמה טוב ששבת הביתה!
לאחר למעלה מחמש שנים בשבי 1941 יום בשבי החאמס הוחזר גלעד שליט לבית הוריו. תמורת שחרורו שחררה מדינת ישראל 477 מחבלים ובעוד כחודשיים תשחרר עוד 550 מחבלים. הוגשו עתירות בג"ץ של משפחות שכולות אשר נדחו ,דבר שאפשר את קיום העסקה .
תגובות: -1   צפיות: -1
ספרי לימוד
אודות בית הספר
ידיעון מגמות לימוד
חטיבה עליונה
חטיבת הביניים
משלחות לפולין
כתבו עלינו
לוח ארועים
כיתת המוזיקה
היועצות
נבחרת כדורסל
טיולים ומסע ישראלי
מחויבות אישית
מועצת תלמידים
מקצועות לימוד
אתרי שכבות
פעילויות חברתיות
חבורת הזמר
פורומים
בוגרים
ספריה
גלריות
למידה בשעת חירום